Продавець i-market - готовые решения для светодизайна розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
622 відгуків
Знижки на профіль тіньового шваДивитися ціни
+380 (68) 121-26-98
Готові рішення для світлодизайну

Підключення світлодіодної стрічки. Інструкція.

Підключення світлодіодної стрічки. Інструкція.

Для того щоб виконати підключення світлодіодної стрічки самостійно, не обов'язково володіти великими знаннями
в електротехніці.

Для підключення світлодіодної стрічки до мережі живлення 220 В використовуються наступні компоненти:
- Безпосередньо сама світлодіодна стрічка. Одноколірна (зі світінням одного якого-небудь кольору) стрічка, або RGB-стрічка (зі світінням будь-якого кольору).
- Блок живлення. Перетворює мережеве напруга - змінну 220В, в напруга живлення світлодіодної стрічки - постійне 12В (рідше 24 В).
- Диммер. Якщо необхідно, то використовується для регулювання яскравості стрічки з одноколірним кольором світіння.
- Контролер RGB–стрічки. Здійснює управління світінням (яскравістю, кольором) RGB - стрічки.
- Підсилювач (повторювач). Застосовується для посилення сигналу контролера, у разі якщо потужність підключеного RGB стрічки перевищує вихідну потужність контролера. Або для підключення одноколірної світлодіодної стрічки, якщо потужність стрічки більше, ніж вихідна потужність диммера.
 
На кінцях (торцях) світлодіодної стрічки є контакти для підключення (припаивания) проводів живлення стрічки. Контакти промарковані, для одноколірної стрічки «+» і «-», для RGB–стрічки : «+», «R», «G», «B».

Блок живлення має контакти (висновки) для підключення вхідної змінної напруги (в залежності від виконання може бути з контактом для заземлення) і контакти (висновки) вихідної напруги із зазначенням полярності «+/-». Для прикладу візьмемо блок живлення з вихідною напруга 12В.

Для одноколірної (холодно-білим, білим, тепло-білою, зеленою, синьою, червоною, жовтою) світлодіодним олени під'єднання виконується за схемою:

На практиці це виглядає наступним чином:

 

Зараз ми розглянули спосіб підключення стандартної 5-метрової бобіни. Але що ж робити, якщо довжина стрічки більше 5 м? Звичайно, можна підключити стрічки послідовно один одному, але в цьому способі є кілька мінусів. По-перше, на кожній наступній стрічці буде якесь падіння напруги, а це позначиться на яскравості останніх ділянок. По-друге, в струмопровідних доріжках буде протікати досить великий струм, який буде нагрівати світлодіоди зменшуючи термін служби стрічки.

З цієї ситуації можна вийти за допомогою паралельного з'єднання відрізків стрічок. Так, для цього знадобляться додаткові з'єднувальні дроти перерізу понад 1 мм. Розглянутий тип з'єднання застосовується в тих випадках, коли є можливість сховати потужний і масивний блок живлення:

Якщо ж місце обмежене, то краще використовувати кілька малопотужних і компактних блоків живлення. У цьому випадку паралельно потрібно з'єднати живлять дроти мережі 220 В:

Використання диммера

При використанні димера (регулятора яскравості), його підключення проводиться «між» блоком живлення і стрічкою. Диммер має групу вхідних контактів для підключення напруги живлення, і групи вихідних контактів для підключення стрічки. На схемі це виглядає так:

Для підключення декількох одноколірних світлодіодних стрічок з використанням диммера, застосовується підсилювач сигналу (якщо сумарна споживана потужність led-стрічок, перевищує вихідну потужність димера):

Світлодіодна стрічка RGB

Світлодіодна стрічка RGB – фактично являє собою розміщені поруч світлодіоди трьох кольорів (червоний, зелений, синій), тобто цю стрічку можна представити як три одинарні стрічки, з загальним контактом для подачі живлення «+», але різними контактами «-» для можливості регулювання яскравості. Порівняно з одноколірної стрічкою крім блоку живлення і самої стрічки, тут обов'язково використовується контролер. Контролер потрібен для керування квітами і яскравістю світла.

Звичайна схема підключення RGB стрічки така: до низьковольтного виходу блоку живлення підключається контролер, відповідно до плюса та мінуса. А потім підключається до контролера світлодіодна стрічка, до відповідних клем. Тут від контролера до стрічці йде 4 дроту: 3 з них керують кольорами: синім (B), червоним (R) і зеленим (G) кольором, а останній є спільним харчуванням. До контролера RGB стрічки подається напруга від блоку живлення. Сам контролер має кнопки (регулятори) для налаштування параметрів світіння світлодіодної стрічки. Схема підключення RGB стрічки представлена у вигляді:

Так само як і для одноколірної стрічки, краще не підключати послідовно ділянки більше 5 метрів. Якщо дозволяють габарити блоку живлення, то другий шматок також можна підключити паралельно першому (до відповідних клем):

Однак з кількома ділянками RGB стрічок ситуація трохи складніше: для них використовуються досить потужні світлодіоди SMD 5050, з великим споживаним струмом. Мало того, що блок живлення вийде величезним і важким, так ще й не кожен контролер зможе витримати такий струм. Виходом з такої ситуації є застосування RGB підсилювачів сигналу. Знову таки краще використовувати два малопотужних живлення, один з яких підключається до контролера, другий до RGB підсилювача. Перший ділянку стрічки підключається до контролера, потім подпаивают дроти до другого кінця стрічки і з'єднуються з відповідними контактами підсилювача. RGB підсилювач містить дві пари контактів R, G, B, V+", в один сигнал виходить, а з інших посилений сигнал йде на другий шматок стрічки. В результаті обидві ділянки будуть синхронно змінювати кольори і яскравість. Щоб не заплутатися, краще подивитися схему підключення:

Загальні принципи підключення світлодіодних стрічок:

Різні ділянки світлодіодної стрічки можуть бути з'єднані (спаяні або з'єднані коннекторами), дотримуючись полярності ("плюс" і "мінус" ). Час контакту під час пайки не повинна перевищувати 10 секунд і максимальної температури 260ºС.
Для живлення світлодіодів використовуються блоки живлення 12В, 24В постійного струму (DC12V, DC24V). Для зовнішнього застосування блоки живлення і світлодіодні стрічки повинні бути з вологозахистом.
Завдяки двосторонньому самоклеящемуся покриттю на тильній поверхні led стрічки, її установка не викликає якихось незручностей. Поверхня, на яку встановлюється гнучка світлодіодна стрічка, повинна бути чистою, сухою і знежиреною. Опорна поверхня повинна бути цілісною, щоб уникнути пошкодження встановленої стрічки. Необхідно видалити захисне покриття з клейкої основи. Після установки стрічки на місце, натисніть на стрічку з невеликим зусиллям для фіксації на поверхні.
Радиус изгиба ленты > 2см. Светодиодная лента может быть согнута по меньшему радиусу только на участках монтажной платы, не содержащих никаких электронных компонентов, и такие изгибы должны быть сделаны только 1 раз и надежно закреплены в таком положении во избежание повреждения материалов. Соединение участков ленты и подключение питания можно делать с помощью специальных коннекторов или обычной пайки.
Максимальная длина последовательного соединения для светодиодной ленты 5 метров. Если необходимо подключить больше подключайте параллельно участки по 5 метров.
При наклеюванні стрічки не натискайте на діоди!
Всі світлодіоди мають термін служби 50 000 годин (без втрати яскравості), що спостерігається в більш дешевих аналогах.
Робоча температура: від -40 до +50ºс С.
Температура зберігання: від -50 до +60 º С.

 

 

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner